• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Комп'ютер та дитина

Правила з Інтернет-безпеки для дома.

Комп'ютер для дітей: переваги та недоліки

/Files/images/shabloni/index.jpg Технічний прогрес зупинити неможливо - комп'ютерів усе одно більшатиме. Але ми, дорослі, обов'язково маємо подбати про те, щоб діти сідали за комп'ютери з «відкритими очима». Тому таким важливим є виховання правильного грамотного ставлення до новинок техніки.Проблема залежності від комп'ютера стосується передусім батьків: вони добре знають дитину, спілкуються з нею щодня, тому можуть вчасно помітити найменші зміни характеру дитини і, якщо це необхідно, завчасно запобігти лиху.
Чому не рекомендовано починати систематичне навчання дітей раніше ніж у 10–11 років? Проведені комплексні фізіологічні дослідження довели, що діти меншого віку, особливо дошкільнята, надзвичайно вразливі до комплексу чинників, які створює комп'ютер і сам процес роботи, також слід зважати і на вікові особливості дітей.

У дітей віком до 10 років формується зоровий аналізатор, його м'язова складова, формується рефракція. Усі діти народжуються далекозорими, до 10 років у них формується нормальна рефракція. Залежно від того, коли і яке зорове навантаження дати дитині, у неї або сформується нормальний зір (вона стане нормотропом), або вона стане короткозорою (міотропом), або залишиться далекозорою.

Ми маємо пам'ятати, що зображення на відеомоніторі комп'ютера на базі електронно-променевих трубок (і на екрані телевізора теж):

· мигтить з певною частотою;

· його кольорова гама суттєво відрізняється від тієї, що у книжках;

· дуже відрізняється від рекомендованого у книжках для дітей накреслення літер та цифр.

Поєднання агресивних та неагресивних кольорів може викликати у дитини небажану реакцію. Ми також маємо пам'ятати, що у дошкільнят відбувається інтенсивне формування психологічної сфери, усвідомлення себе як особистості. І тому саме у цей період небажане підвищене навантаження на психіку дитини.

Згідно з дослідженнями науковців тривалість неперервної роботи за комп'ютером для практично здорових дітей (без порушень зору і патологічних відхилень в центральній нервовій системі) дошкільного віку має бути не більше ніж 10 хв, 6-річних дітей— не більше ніж 15 хв

Не можна працювати з дошкільного віку за комп'ютером: дітям з проблемами нервової системи; дітям, які народилися з родовими травмами, страждають на епілепсію та інші психічні та соматичні захворювання; слабким дітям.

Якщо ви помітили перші ознаки початку комп'ютерної залежності у дитини, спробуйте відвернути її увагу на щось інше, цікаве (похід до кінотеатру, парку, спортивні змагання, прогулянки тощо). Якщо це не дає бажаного результату, зверніться до психолога.

Перші ознаки комп’ютерної залежності дитини:

· відмова від занять, якими раніше полюбляла займатися дитина через комп’ютерну гру;

· просиджування біля комп’ютера тривалий час;

· приймання їжі під час комп’ютерної гри;

· асоціювання себе з героями комп’ютерних ігор;

· відсутність інших захоплень, крім комп’ютерних ігор;

· віддавання переваги комп’ютерним іграм, а не спілкуванню;

· загальний час, проведений за грою, перевищує час загальної ігрової діяльності, прогулянок, спілкування з батьками і однолітками, інших захоплень;

· дитина не уявляє, чим себе зайняти, коли комп’ютер вимкнений чи зламався;

· конфлікти з батьками та їх шантажування у відповідь на заборону проводити час за комп’ютером.

Але не все так погано. Якщо правильно використовувати комп'ютер, а саме - розвивальні ігри на ньому, то він має і переваги.

Комп'ютерні ігри розвивають у дитини:

· швидкість реакції;

· дрібну моторику рук;

· зорове сприйняття об'єктів;

· пам'ять і увагу;

· логічне мислення;

· зорово-моторну координацію.

Комп'ютерні ігри навчають дитину:

· класифікувати і узагальнювати;

· мислити аналітично в нестандартних ситуаціях;

· добиватися своєї мети;

· вдосконалювати інтелектуальні навички.

Дитина, яка з дитинства орієнтується у комп'ютері, відчуває себе більш впевнено, тому що їй відкритий доступ у світ сучасних технологій.

Кiлькiсть переглядiв: 1635

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.