• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Протидія булінгу

/Files/images/prava_ditini/bulng/булінг.gif

Булінг

/Files/images/shabloni/dovira.jpg

Дошкільний навчальний заклад
(ясла-садок комбінованого типу) «Сонечко»
Ржищівської міської ради Київської області

НАКАЗ

30.08.2021 р. № 03/68

Про заходи щодо запобігання
та протидії булінгу в 2021-2022 н.р.

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», статті 1 1 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658,наказів Міністерства освіти і науки України: від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного вплину в закладах освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 р. за № 111/34394; від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» (зі змінами, внесеними наказом від 20.03.2020 № 420). листа Міністерства освіти і науки України від 20.03.2020 № 6/480-20 «Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладах освіти», наказів департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 11.01.2019 № 09 «Про запобігання булінгу в системі освіти Київської області» , від 02.04.2020 р. № 82 «Про окремі питаний виявлення та протидії булінгу в системі освіти Київської області», наказу відділу освіти «Про заходи щодо запобігання та протидії булінгу в закладах освіти Ржищівської ОТГ у 2021-2022 н.р.» від 12 серпня 2021 р. № 123 та з метою попередження в закладах освіти булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, ефективного реагування на факти насильства в закладах освіти Ржищівської ОТГ,

НАКАЗУЮ:

1. Визначити Швачко О.В., практичного психолога закладу, уповноваженою особою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб.

2. Практичному психологу Швачко О.В.:

2.1. Постійно забезпечувати соціально-психологічний супровід (патронаж) здобувачів освіти, постраждалих від жорстокого поводження чи боулінгу.

2.2. Вчасно повідомляти уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей про випадки булінгу.

2.3. Довести до відома здобувачів освіти, педагогічних працівників, батьків та інших учасників освітнього процесу щодо їх обов'язку повідомляти керівника закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

3. Вихователю-методисту Ільєнко П.О. та практичному психологу Швачко О.В.:

3.1. Оновити на веб-сайті закладу Інформаційні матеріали про запобігання та протидію булінгу, номери телефонів організацій та установ, служб підтримки, до яких можуть звертатися постраждалі особи, порядок подання та розгляду (з обов'язковим дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та інформацію про відповідальність осіб, причетних до булінгу.

3.2. Провести в закладі освіти комплекс заходів для запобігання та протидії булінгу (цькуванню), зокрема:

3.2.1. створити освітнє середовище, здатне забезпечити психологічну та фізичну безпеку учасників освітнього процесу

3.2.2. визначати причини і передумови поширення булінгу (цькування) в закладі освіти

3.2.3. постійно підвищувати рівень поінформованості учасників освітнього процесу про булінг (цькування);

3.2.4. виховувати в учасників освітнього процесу нетерпиме ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення того, що булінг (цькування) - це порушення прав людини;

3.2.5. заохочувати всіх учасників освітнього процесу до активного

сприяння запобіганню булінгу (цькування)

4. Затвердити склад комісії з розгляду випадків булінгу:

Голова комісії - Ільєнко П.О., вихователь-методист;

Заступник - Швачко О.В., практичний психолог;

Члени комісії - Якименко Н.М., вихователь;

Зубкова К.О., інструктор з фізичного виховання;

Швець Ю.В., вчитель-логопед.

5. Затвердити План заходів,спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти на 2021-2022 н.р. (Додаток 1)

6. Контроль за виконанням даного покласти на вихователя-методиста Ільєнко П.О.

Завідуюча : Вікторія ДЕНИСЕНКО

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу ЗДО «Сонечко»

/Files/images/prava_ditini/bulng/плаг булінг.gif

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти

1.Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2.Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3.Здобувач освіти, який став свідком булінгу, зобов’язаний повідомити про це вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .

4.Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5.Керівникзакладу освіти має розглянути звернення.

6.Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7.Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

8.Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9.Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда -Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освітиу письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освітимає розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

Кiлькiсть переглядiв: 4944

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.